Nowa jakość życia

Program Rehabilitacja+

Ciekaw co przed Tobą?

Plan programu

Ogólnopolski Program Rehabilitacja+  powstał, ponieważ na przestrzeni lat, zauważyliśmy, że większość działań dotyczących naszego zdrowia ma charakter doraźny, a co za tym idzie ich efekt jest krótkotrwały.
Według badania CBOS nr 138/2016 Polacy wskazują, że zdrowie jest dla nas bardzo ważne. „Na zachowanie dobrego zdrowia jako jedną z najważniejszych wartości codziennego życia wskazuje niemal trzy piąte badanych (57%). Wyżej cenione jest jedynie szczęście rodzinne.” 
Długo myśleliśmy nad tym, co zrobić, aby efektywniej pomagać ludziom. Naszą ofertą stał się program , który całościowo wpływa na stan zdrowia oraz kondycję fizyczną naszych pacjentów. Jako jedyni w Polsce łączymy diagnostykę lekarską, dietetyczną, psychologiczną i fizjoterapeutyczną, rehabilitację leczniczą, rehabilitację domową i edukację.
Wspieramy dążenia Polaków do zdrowia na różnych płaszczyznach. Dzięki temu bardzo dobrze poznaliśmy największe problemy w tej kwestii. Poczynając od trudnego dostępu do specjalistów, długiego oczekiwania, nie tylko na poważne zabiegi, ale również na podstawowe badania, aż po lobby koncernów farmaceutycznych. Rozwiązaniem jest nie tylko prawidłowa diagnoza i podjęcie leczenia ale również zmiana nawyków i świadomość pacjenta, te wartości staramy się realizować poprzez nasz program rehabilitacyjny. 

Ogólnopolski Program Rehabilitacja+ zapewnia:

 • Badania wstępne,
 • Indywidualną konsultację lekarską,
 • Indywidualną konsultację fizjoterapeutyczną,
 • Indywidualną konsultację psychologiczną,
 • Indywidualną konsultację dietetyczną,
 • Pobyt rehabilitacyjny w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej RehMedica przy Hotelu Łężeczki, w ramach którego zapewniamy:
 1. Zakwaterowanie i pełne wyżywienie podczas pobytu,
 2. Szereg zabiegów profilaktyczno-rehabilitacyjnych zaleconych po konsultacji lekarskiej, z grupy zabiegów: kinezyterapia, fizykoterapia, hydroterapia oraz masaże lecznicze,
 3. Zajęcia gimnastyczne na basenie,
 4. Zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej,
 5. Zajęcia na platformie Schumanna,
 6. Warsztaty i zajęcia edukacyjne dotyczące profilaktyki zdrowia,
 7. Urozmaicone atrakcje pomiędzy zabiegami: zajęcia rekreacyjne, spotkania integracyjne, wieczorki tematyczne,
 8. Możliwość korzystania z basenu, łaźni parowej, sauny fińskiej, jacuzzi, siłowni,
 9. Opiekę medyczną w przypadku zachorowań.
 • Telefoniczne, indywidualne konsultacje z lekarzem, fizjoterapeutą, dietetykiem i psychologiem przez okres 36 miesięcy w ramach infolinii medycznej,
 • Materiały edukacyjne- m.in. książka ” Terapia Magnetyczna” Gloria Ventura,
 • Matę Rehabilitacyjną MagneSilver- wyrób medyczny zarejestrowany w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, pod nazwą:” Materac Rehabilitacyjny Wełniany Typ II Magnetyczny”.

Turnus rehabilitacyjny

Ważnym punktem Ogólnopolskiego Programu Rehabilitacja+ jest bardzo aktywny turnus rehabilitacyjny, który trwa najczęściej od niedzieli do soboty. Jest to intensywny czas, gdzie podczas turnusu wykonamy badania wstępne, przeprowadzimy konsultacje lekarskie oraz fizjoterapeutyczne. Każdy pacjent otrzymuje cykl zabiegów rehabilitacyjnych, odpowiednio dobrany do danych schorzeń. Zapewniamy najwyższą jakość świadczonych usług, w tym celu stworzyliśmy Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej RehMedica przy Hotelu Łężeczki.

Turnusy Rehabilitacyjne RehMedica Wyróżnia:

 • Profesjonalna kadra,
 • Indywidualne podejście do każdego pacjenta,
 • Usługi na najwyższym poziomie,
 • Program edukacyjny,
 • Najnowocześniejszy sprzęt medyczny,
 • Doradztwo w indywidualnym doborze ćwiczeń,
 • Fizjoterapeuci do wyłącznej dyspozycji Uczestników Programu Rehabilitacja+.

Badania wstępne i konsultacje

Celem przebiegu konsultacji zarówno fizjoterapeutycznej jak i lekarskiej jest rozpoznanie problemu, z którym się pacjent zgłasza. Podczas pierwszej wizyty zostaje przeprowadzony szczegółowy wywiad.

Zadaniem wywiadu jest zebranie informacji o stanie zdrowia pacjenta. Wywiad obejmuje dane personalne, przebieg wcześniejszego leczenia, informacje na temat przebytych chorób, operacji czy rehabilitacji.

Po wywiadzie przechodzimy do badania klinicznego. Badanie lekarskie obejmuje osłuchanie pacjenta stetoskopem, pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz weryfikację badań dodatkowych pacjenta np.: RTG, USG, CT, MRI.

Fizjoterapeuta rozpoczyna badanie od obserwacji postawy ciała i poruszania się pacjenta. Następnie pod kontrolą terapeuty pacjent wykonuje dane ruchy, dzięki którym oceniana jest sprawność i zakres ruchomości w danym stawie i płaszczyźnie. Testy kliniczne wykonywane przez fizjoterapeutę dotyczące konkretnych obszarów ciała, mówią o swobodzie ruchu, ograniczeniach, bądź bólu. Kolejnym elementem jest diagnostyka palpacyjna tkanek miękkich, mięśni, powięzi, naczyń krwionośnych, struktur kostnych i układu nerwowego. Badane jest napięcie mięśniowe, temperatura skóry oraz czy ucisk danej tkanki jest przyczyną innych dolegliwości bólowych.

Zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne

W Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej RehMedica dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy pacjenci czuli się wyjątkowo. Kadra medyczna zapewnia uczestnikom indywidualny zakres rehabilitacji. Opiekunowie zapewniają troskliwą opiekę oraz rodzinną atmosferę sprzyjającą leczeniu i rehabilitacji. Celem prowadzonej przez nas terapii jest:

 • Zapewnienie odpowiednich warunków do regeneracji uszkodzonych struktur,
 • Odzyskanie pełnego zakresu ruchomości stawów i siły mięśniowej,
 • Odbudowa czucia głębokiego, stabilizacji i kontroli nerwowo-mięśniowej,
 • Znalezienie i korelacja przyczyny bólu, a nie tylko objawu.

W procesie rehabilitacji wykorzystujemy m.in.:

 • Konsultacje lekarskie,
 • Konsultacje fizjoterapeutyczne,
 • Terapię manualną,
 • Terapię tkanek miękkich,
 • Masaż głęboki,
 • Masaż relaksacyjny,
 • Kinesiotaping
 • Ćwiczenia wzmacniające,
 • Kinezyterapię- leczenie ruchem,
 • Fizjoterapię- leczenie za pomocą różnych form impulsów elektrycznych, pola magnetycznego, fal akustycznych i światła
 • Platformę Schumanna.

Gimnastyka, zajęcia ruchowe, wypoczynek

Podczas pobytu w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej RehMedica przygotowaliśmy dla naszych pacjentów szereg zajęć, które odbywają się na sali gimnastycznej, na basenie, a gdy pogoda na to pozwala, także na świeżym powietrzu. Doświadczeni instruktorzy wskazują, jak poprzez odpowiednio dobrany cykl ćwiczeń i systematyczną pracę pozbyć się niektórych dolegliwości, a także wzmocnić organizm.

Szczególnie lubianą formą aktywności podczas turnusów są zajęcia ruchowe na basenie. Woda działa rozluźniająco na mięśnie, które odpowiednio stymulowane poprzez ćwiczenia również zyskują na sprawności. Przebywanie w basenie z podgrzaną wodą, saunie lub jacuzzi, pozwala poczuć się lepiej i zrelaksować.

Urokliwe tereny Sierakowskiego Parku Krajobrazowego sprzyjają pieszym wycieczkom. W myśl łączenia przyjemnego z pożytecznym dajemy Państwu możliwość zapoznania się z techniką nordic walking. Nasi instruktorzy dopasowują indywidualnie sprzęt do każdego z uczestników, a następnie pokazują jak odpowiednio z niego korzystać, aby efektywnie angażować 90% mięśni, ponieważ takie możliwości daje nam sport.

W trakcie turnusu przewidziana jest również bogata oferta zajęć kulturalnych, animacje, a także zabawy taneczne.

Warsztaty edukacyjne

W naszej pracy z pacjentem zauważyliśmy, że bardzo ważna jest świadomość i wiedza. Często, na niektóre dolegliwości, jesteśmy w stanie pomóc sobie sami- naturalnymi nieinwazyjnymi metodami.

Specjalnie dla uczestników Programu Rehabilitacja+ zapraszamy specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą i praktyką, poprzez wykłady na temat funkcjonowanie naszego organizmu, pokazują jak uruchomić mechanizmy, które prowadzą do samoleczenia. Warsztaty z ergonomii postawy, pozwolą usunąć różne dolegliwości bólowe oraz nauczą jak zapobiegać ich przyczynom. Poruszymy tematy związane zarówno z odpowiednim żywieniem, środowiskiem w jakim żyjemy, jak i wypoczynkiem. Wykłady mają charakter warsztatowy, tak aby każda z obecnych osób mogła zadać pytanie i uzyskać odpowiedź.

Chcesz wiedzieć więcej?

Skontaktuj się z nami


Dbając o najwyższą jakość procesu przetwarzania danych osobowych oraz zgodność z aktualnym stanem prawnym informujemy, że Administratorem Danych Osobowych jest Rmed sp. z o.o. sp. k. z siedzibą przy ul. Poznańskiej 41, 62-400 w Słupcy.
Dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust.1 lit b)ogólnego rozporządzenie o ochronie danych osobowych z 27 kwietnia 2016 r. (RODO) w celu realizacji umowy.
Dane osobowe przetwarzane w celach związanych z realizacją umowy będą przechowywane do czasu przedawnienia roszczeń.
Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
W przypadku stwierdzenia, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO, osoba której dane dotyczą ma prawo wnieść skargę do organu nadzorczego - Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak podanie oznaczonych danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy.

Jesteś w dobrych rękach

Nasze Certyfikaty

Zapisz się na newsletter

Bądź na bieżąco ze swoim zdrowiem